3ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου Κηδεμόνες,Μαθητές και Μαθήτριες,Πανελλαδικές Εξετάσεις Αιτήσεις-Δηλώσεις για συμμετοχή στις Πανελλήνιες εξετάσεις 2020 μαθητών και αποφοίτων (με το νέο ή το παλιό σύστημα)

Η Αίτηση-Δήλωση κατατίθεται ηλεκτρονικά στο mail του  Σχολείου από τις 30-3 ως και τις 9-4-2020.

οδηγίες καθώς και έντυπα των αιτήσεων δηλώσεων

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατά την διάρκεια της υποβολή της Αίτησης-Δήλωσης ΓΕ.Λ για τη συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2020  μπορείτε να  στέλνετε ερωτήματα σχετικά με την συμπλήρωση της στο mail του Επαγγελματικού Προσανατολισμού:  kesyp@dide.reth.sch.gr και ότι  στην ιστοσελίδα του ΚΕΣΥΠ:  https://kesypreth.blogspot.com είναι αναρτημένο πληροφοριακό υλικό για την Αίτηση-Δήλωση 2020.

Δείτε και τις σχετικές εγκυκλίους:

-ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2020 ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.
-ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΜΟΥΣΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ με τη διαδικασία εισαγωγής του Ν. 4559/2018 (ΦΕΚ 142 Α ́).

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2020 ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (μαθητές ή απόφοιτοι).

Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2020, για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.