3ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου Uncategorized,Προγράμματα Συμμετοχή του Σχολείου μας στη διημερίδα Ανθρώπινα δικαιώματα στην Αθήνα με την καθηγήτρια Ζήση Αντιγόνη

Η Μη Κυβερνητική Οργάνωση New Wrinkle σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων, το Γραφείο Εθνικού Εισηγητή για την Καταπολέμηση της Εμπορίας Ανθρώπων του Υπουργείου Εξωτερικών και το Συμβούλιο της Ευρώπης διοργάνωσαν τη διημερίδα Human Rights for Beginners. Η διημερίδα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο & την Κυριακή 25-26 Ιανουαρίου στο Μαράσλειο Διδασκαλείο & τη Σχολή Μωραΐτη και συμμετείχαν 120 εκπαιδευτικοί 82 σχολείων από 50 διαφορετικές πόλεις, νησιά και χωριά της Ελλάδας. Ήμασταν κι εμείς εκεί με την γκρι ομάδα! Την ομάδα μας αποτελούσαν οι: Georgia Pantidou, Antigoni Zisi, Georgios Niarchos, Eleni Tsioli, Evi Nikolakopoulou, Μαρία Μιχάλη, Αθηνά Κλάδου, Κων/να Βουρνά, Χριστίνα Δρακοπούλου , Αθανασία Καπετάνιου, Γεωργία Κολλιοπούλου και μέντορας μας ο Γιάννης Κατσάνος.

Προβολή της διημερίδας από τον ημερήσιο τύπο