Ενημέρωση Υποψηφίων που έχουν δηλώσει ως εξεταστικά κέντρα την Ελληνική Αστυνομία

Σας ενημερώνουμε ότι έχει ανακοινωθεί στο διαδίκτυο το πρόγραμμα και οι οδηγίες για τις προκαταρκτικές εξετάσεις που πραγματοποιούνται από την Ελληνική Αστυνομία. Τα στοιχεία αυτά βρίσκονται συγκεντρωμένα και στην ιστοσελίδα του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Παρακαλούμε να ενημερωθείτε άμεσα.

Οι προκαταρκτικές εξετάσεις ξεκινούν στις 19 ή 20 Μαρτίου σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, διαρκούν 4 ημέρες και είναι υποχρεωτικές για όλους τους υποψηφίους.

Για να επισκεφθείτε την αντίστοιχη ιστοσελίδα πατήστε εδώ.

Η κεντρική ιστοσελίδα του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνου αποτελεί ένα χρήσιμο ενημερωτικό και βοηθητικό εργαλείο για όλους τους μαθητές και παρέχει πλούσια ενημέρωση.

Για να την επισκεφθείτε πατήστε εδώ.