Πρόσκληση Γονέων και Κηδεμόνων

Τηλ: 28310-23422, Φαξ: 28310-23433
Email: 3lykreth@sch.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των καθηγητών του 3ου Λυκείου καλούν τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του Σχολείου μας, τη Δευτέρα 17-10-2022 και ώρα 17:30 για γνωριμία και ενημέρωση-συζήτηση πάνω σε θέματα που αφορούν στο Λύκειο, στη φοίτηση των μαθητών και στη λειτουργία του Σχολείου.

Επίσης, σας ενημερώνουμε, εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, ότι την ίδια μέρα θα γίνει απολογισμός των πεπραγμένων του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου  και   εκλογές για την ανάδειξη νέου.

Η συνάντηση θα γίνει στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 3ου Γυμνασίου.

Για το Σύλλογο των καθηγητών

Γεώργιος Θ. Γανταδάκης

Δημιουργία και λειτουργία Ειδικής Ψηφιακής Πλατφόρμας για την αντιμετώπιση ενδοσχολικής βίας και φαινομένων εκφοβισμού.Δημιουργία και λειτουργία Ειδικής Ψηφιακής Πλατφόρμας για την αντιμετώπιση ενδοσχολικής βίας και φαινομένων εκφοβισμού.

Στην παρακάτω εγκύκλιο, στα άρθρα 2 και 3 μπορείτε να ενημερωθείτε για το ποιοι έχουν δικαίωμα πρόσβασης στην πλατφόρμα υποβολής αναφορών περιστατικών ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού, καθώς και για τον