3ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου Uncategorized Έναρξη Νέας Σχολικής Χρονιάς

Έναρξη Νέας Σχολικής Χρονιάς

ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Αγαπητά μας παιδιά,

Σας ενημερώνουμε ότι το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά θα χτυπήσει τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 08:25 π.μ. Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία και πρόοδο.

ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/-ΤΡΙΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα οι μαθητές και μαθήτριες προσέρχονται στο σχολείο με πιστοποιητικό πλήρους εμβολιασμού (παρερχομένων 14 ημερών) ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ, το οποίο θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή), έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο.

Ειδικά, για την έναρξη της σχολικής χρονιάς, απαιτείται οι μαθητές να φέρουν το αντίστοιχο πιστοποιητικό τη Δευτέρα, 13/9/21.

Στην παρακάτω εικόνα μπορείτε θα δείτε το σχεδιάγραμμα της αυλής του σχολείου στο οποίο φαίνεται ο χώρος
συγκέντρωσης για κάθε τμήμα.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική τόσο στους εσωτερικούς όσο και στους εξωτερικούς χώρους του σχολείου.

ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΚΟΙΝΟΥ

Το σχολείο λόγω των έκτακτων μέτρων για την προστασία της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο του SARS COV-2 θα δέχεται το κοινό Δευτέρα έως Παρασκευή, 08:30-14:00 κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού.